Čo sa dá vyrobiť z ostatkového materiálu po stavbe terasy?

by spravca

Zostal vám zo stavby terasy alebo záhradnej chatky materiál? Dosky nemusia zhniť niekde na záhrade, môžete z nich postaviť krásne dekorácie aj funkčné prvky, ktoré posunú vašu záhradku na novú úroveň. Inšpirujte sa spoločne s nami a pustite sa do práce ešte počas tejto jari.

Drevený plot

Nemusí plniť žiadnu funkciu. Stačí narezať prebytočné hobľované dosky a ohradiť s nimi napríklad záhon kvetov. Plôtik môže byť vysoký len 30-40 cm a plniť tak najmä estetickú funkciu. Nezabudnite ho poriadne namoriť, aby vám vydržal roky skrášľovať záhradu. Plotové latky si tak dokážete vyrobiť aj sami.

Vtáčia búdka

Príbytky pre vtáčikov vám na záhrade zabezpečia tri veci. Potenciálne spevné vtáčiky neohrozia dravci, ako mačky alebo iné šelmy. Druhým vplyvom je, že skrášlite vašu záhradu. Najviac však oceníte tretí bod, a to ten, že vtáčiky sa viac budú zdržiavať okolo búdky, a nebudú tak špiniť napríklad na lavičky alebo stôl.

Malý vodný mlyn

Ak vám cez pozemok preteká malý potôčik, bola by škoda nevyužiť to na stavbu vodného diela. Mlyn nemusí plniť žiadnu funkciu a môže to byť čisto estetický doplnok vašej záhrady. Vaše deti si rozhodne zamilujú jeho stavbu.

Slavobrána

Ak máte veľkú záhradu s chodníčkami, môžete ich ozvláštniť napríklad vkusnou slavobránou. K nej môžete zasadiť plazivé kvety, ktoré vám o rok vytvoria ohromnú podívanú. Slavobrána by sa dala následne využiť napríklad aj na svadobný obrad priamo u vás doma.

Mólo alebo mostík

Máte na pozemku skalku, jazierko alebo spomínaný potôčik? Malý mostík aj so zábradlím, pod ktorým sa bude rozprestierať upravená inštalácia skúseného záhradkára navodí dojem, ako keby sa ocitnete v krásnom parku niekde uprostred kúpeľného mesta.

 

You may also like