Obávate sa jarných prác v záhrade? Máme pre vás riešenie

Obávate sa jarných prác v záhrade? Máme pre vás riešenie

by spravca

Veľká záhrada prináša veľa radosti, ale tiež starostí a hlavne práce. Niektoré záhrady s ovocnými stromami pripomínajú park a prejdenie z jedného konca na druhý trvá niekoľko minút. Predstavte si, že ste sa konečne dostali na koniec záhrady a odrazu zistíte, že vám chýba rýľ alebo hrable. Takéto situácie zmiznú z vášho života, ak si do záhrady priberiete jedného pomocníka – pracovnú štvorkolku.

Ako vyzerajú pracovné štvorkolky

Pri zisťovaní informácií o štvorkolkách určených na prácu sa stretnete s pojmami ako pracovná, úžitková alebo nákladná štvorkolka. Pracovná a úžitková štvorkolka je názov, ktorý sa využíva na označenie štvorkolky podobnej športovej. Vzhľadovo ide o stroj pripomínajúci malý traktor. Rozdiel je nielen v cene, ale tiež v tom, že úžitková štvorkolka nie je krytá kabínou. Všetky pracovné štvorkolky majú pohon na štyroch kolesách a možnosti pripojenia rôzneho náradia. Nákladná štvorkolka má bonus navyše v podobe spomínanej krytej kabíny. Možno aj vďaka krytiu pasažierov patrí medzi najviac obľúbené typy štvorkoliek. Výhodou je tiež viac miesta v kabíne, môžete sa stretnúť so štvorkolkami, ktoré majú až štyri sedadlá. Veľké plus pripisujeme nákladnej korbe v zadnej časti štvorkolky a riadeniu vozidla pomocou volantu.

Čo dokážu pracovné štvorkolky

Je zrejmé, že vďaka silnému motoru a robustným kolesám pracovné štvorkolky dokážu oveľa viac, než si dokážete predstaviť. Ich možnosti sú takmer neobmedzené, pretože na trh prichádzajú neustále nové doplnky, ktoré robia zo štvorkoliek vskutku multifunkčné stroje. Nákladná štvorkolka je no niečo ťažkopádnejšia ako úžitková, ale na druhej strane urobí oveľa viac práce.

3 spôsoby, ako využiť štvorkolku v záhrade

Mnohé modely štvorkoliek majú v základnej výbave navijak a ťažné zariadenie, čo umožňuje vyťahovať a prevážať náklad. Prevoz nákladu však nie je to jediné, čo úžitková štvorkolka dokáže. Na zábavu si radšej kúpte trojkolky, ale na prácu nenájdete lepšie vozidlo.

1. Kosenie trávy

Na štvorkolky za pár sekúnd namontujete kosačku. Rozsiahle trávnaté plochy pokosíte za tretinu času ako s elektrickou či benzínovou kosačkou.

2. Oranie pôdy

K štvorkolke je možné dokúpiť tiež pluh alebo posýpacie zariadenie. Pôdu kompletne obrobíte a ošetríte.

3. Odhŕňanie snehu

Okolie domu budete mať vždy ako zo škatuľky vďaka štvorkolke, ku ktorej pripojíte radlicu a odhrniete sneh.

Presvedčte sa aj vy, že štvorkolka je perfektné vozidlo. Absolvujte skúšobnú jazdu alebo si nakonfigurujte svoju vlastnú štvorkolku na https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.

 

 

You may also like