Starajte sa o vašu záhradu dôkladne a pravidelne

Starajte sa o vašu záhradu dôkladne a pravidelne

by spravca

Záhrada prináša viac ako len estetickú hodnotu. Totiž ide o miesto, ktoré poskytuje majiteľom domu priestor, kde môžu relaxovať a užívať si prírodu. Štúdie ukázali, že rastliny majú na ľudí upokojujúci účinok, najmä ak trpia chorobou alebo sa vyrovnávajú s každodenným stresom v práci. Nie je však žiadnym tajomstvom, že záhrada potrebuje údržbu, aby sa zabránilo škodcom a zároveň prípravu na rôzne teplotné výkyvy. Totiž práve vysoké teploty, nadmerná voda z dažďa a nárazové chladné počasie môžu poškodiť rastliny, prípadne im zabrániť v správnom raste.

Pozor na časté výkyvy teploty

Teplota je jedným z dôležitých faktorov, ktorý ovplyvňuje rast rastlín. Ak je príliš teplo, mokro alebo zima, rastliny odumrú alebo nebudú rásť tak, ako by ste chceli. Vystavenie zelene intenzívnym lúčom slnka brzdí jej rastu a spôsobuje popáleniny na hornej strane niektorých listov. Základom teda je odstránenie odpadu zo záhrady a jej okolia, pravidelné zavlažovanie a hnojenie, vďaka čomu ju pripravíte na zmenu teploty a udržíte rastliny zdravé bez ohľadu na prívalové dažde či blížiace sa letné horúčavy. Meteostanice sú skvelými pomocníkmi pre všetkých záhradkárov, a to hneď z viacerých dôvodov.

Údržba záhrady v závislosti od počasia

Domáca meteostanica je inteligentný prístroj, ktorý ocení nejedna domácnosť. Užívateľov totiž informuje o aktuálnej tepote ovzdušia, pravdepodobnosti vzniku búrok a zrážok, ale tiež o UV indexe či rosnom bode. Všetky dôležité informácie poskytuje meteostanica v reálnom čase, čiže je spoľahlivá a členovia domácnosti si môžu naplánovať nielen aktivity počas dňa, ale trebárs aj ideálny čas na starostlivosť o záhradu. Internetový obchod meteostanice.sk ponúka široký výber domácich meteostaníc za najlepšie ceny.

 

You may also like