Odolná podlaha ku vonkajšej terase a k bazénu

Odolná podlaha ku vonkajšej terase a k bazénu

by spravca

Pomaly sa blíži leto a vy si zariaďujete terasu, okolie bazénu alebo len plánujete vymeniť podlahu na terase? Terasa, bazén a vírivka sú najväčšími „pýchami“ majiteľa každého domu. Preto je tu dôležitý výber podlahy ako z estetického hľadiska, aj z hľadiska odolnosti, bezpečnosti či dlhej životnosti.

Akú podlahu zvoliť?

Na výber máte dnes niekoľko možností. Výber podlieha vkusu a vlastnej preferencii, avšak treba sa pozrieť aj na ďalšie stránky ako sú vysoká odolnosť, bezpečnosť, starostlivosť o podlahu, dlhá životnosť a podobne. Bude Vaša terasa pokrytá pergolou alebo bude na ňu celý deň „pražiť“ slnko? Aký máte rozpočet? Odpovede na tieto otázky musíte mať ešte pred samotným výberom podlahovej krytiny.

Drevoplast

Drevoplastové WPC dosky sú dnes v kurze. Sú takmer bezúdržbové, vzhľadovo od dreva sú na nerozoznanie. Dnes nájdete na trhu množstvo odtieňov, na výber sú štandardné odtiene alebo imitácia dreva. Pri drevoplaste myslite na to, že je potrebné zabezpečiť vhodnú podkonštrukciu, keďže sa na ňom drží dažďová voda. Niektorí výrobcovia dnes zaručujú garanciu trvácnosti až 25 rokov, treba však rátať s tým, že tento materiál môže po čase „vyblednúť“.

Drevo

Klasika, ktorá nikdy neomrzí? Drevená podlaha je jednou z najpopulárnejších možností. Drevo krásne vyzerá a ľahko ho zladíte s akýmkoľvek nábytkom. Kameňom úrazu je v tomto prípade náročná starostlivosť. Počítať musíte minimálne s 2-3 nátermi do roka a tiež aj s pravidelným čistením. V priemere Vám vydrží drevená podlaha asi 10-15 rokov.

Dlažba

Ľahká údržba a elegantný vzhľad? To Vám jednoznačne zaručí keramická dlažba. Je veľmi obľúbená ako v interiéri aj v exteriéri – niet sa čo čudovať, na výber sú rôzne dizajny. Jednoducho ju zladíte, v lete je príjemná na dotyk, ľahko sa čistí, ale na druhej strane má aj svoje nevýhody. Rizikom môžu byť práve špáry, ktoré môžu začať pod vonkajšími vplyvmi mrazov alebo slnka po čase praskať.

Plánujete nekrytú terasu?

V prípade nekrytej terasy je dôležitý výber materiálu. Takáto terasová podlaha musí odolávať vysokým teplotám a rovnako aj dažďom, inak ju po čase budete musieť vymeniť. V tomto prípade môžete skúsiť odolnú PVC podlahu, ktorá je vhodná aj do okolia bazénu.

PVC podlaha nepodlieha mrazom a má UV ochranu, čo Vám zaručí farebnú stálosť pred poškodením slnkom po dobu niekoľkých rokov. V lete pri chôdzi bosými nohami nedôjde k popáleniu, čo ocenia rodičia malých detí. Jej najväčšou výhodou je úplne jednoduchá inštalácia bez lepenia a kotvenia skrutiek. V prípade potreby ju opäť rozoberiete.

TIP: Nie ste si istí z výberom farebnej škály podlahy? Požiadajte vybraného výrobcu o vzorky dlaždíc a môžete si ich pozrieť na vlastné oči.

 

 

 

 

You may also like