Ako vyčistiť zanedbaný pozemok?

Ako vyčistiť zanedbaný pozemok?

by spravca

Ste majiteľom zanedbaného pozemku? Ak to povieme mierne, susedia z vás asi nemajú veľkú radosť. Možno je čas vdýchnuť zanedbanému pozemku nový život a potom ho predať alebo ho začať využívať. Aké máte možnosti, ak chcete pozemok vyčistiť?

Svojpomocné čistenie

Pustiť sa do toho môžete svojpomocne. Avšak pripravte sa na to, že to nebude jednoduché a potrebovať budete množstvo náradia, času a trpezlivosti. Záleží od toho, ako veľmi je váš pozemok zanedbaný, aké dreviny a nálety tu stihli vyrásť a koľko rokov ste sa o pozemok nestarali. Spravidla však takéto pozemky bývajú zarastené malinčím, trnkami, agátmi a ďalšími náletmi. Čo si treba pripraviť na čistenie?

  1. Silný krovinorez. Budete potrebovať krovinorez s cirkulárovými nožmi. Krovinorez s lankom si určite neporadí s náletmi.
  2. Ochranné prostriedky. Zabezpečte si dlhý pracovný odev, obuv so spevnenou špičkou a ochranu hlavy a očí pred odletujúcimi kamienkami.
  3. Vlečku na odvoz odpadu. Vyrezané nálety je potrebné spracovať alebo vyviezť. Budete potrebovať mulčovač, prípadne vlečku na odvoz na zberný dvor.

Zavolajte si odborníkov

Ak sa rozhodnete, že o čistenie pozemku požiadate odborníkov z GreenClimber, nebudete musieť robiť prakticky nič, len svoj pozemok sprístupniť. Firma www.greenclimber.sk pre vás zabezpečí prakticky všetko – od potrebných povolení na výrub, cez posúdenie, aké práce je nutné zabezpečiť, až po samotnú realizáciu. Samozrejme, všetko s pomocou profesionálnych strojov a náradia. Dokážu pracovať aj na ťažko prístupných alebo svahovitých pozemkoch. Pravdaže, bude vás to čosi stáť. No na druhej strane, nepotrebujete si kupovať žiadne náradie a ušetríte kopec času! Je teda na vašom zvážení, či sa vám investícia do drahých krovinorezov oplatí alebo sa radšej spoľahnete na odborníkov, ktorí vám pozemok vyčistia rýchlo a kvalitne.

You may also like