Na chalupe i v záhrade by vám nemala chýbať pracovná štvorkolka

Na chalupe i v záhrade by vám nemala chýbať pracovná štvorkolka

by spravca

V okolí víkendovej chalupy alebo rodinného domu sa z času na čas nevyhnete namáhavej práci. Odpratať popadané konáre po silnom vetre, previesť drevo na kúrenie, pokosiť trávu alebo vyčistiť príjazdovú cestu sú činnosti, ktoré vám bez pomocníkov budú trvať hodiny až dni. Ak si chcete čas a hlavne svoje sily ušetriť, radíme vám sa spoľahnúť na multifunkčné stroje. Jedným z nich je pracovná štvorkolka.

Štvorkolky sa mylne považujú len za stroje na zábavu

Štvorkolky sa vždy považovali za kombináciu automobilu a motorky. Preto sa nám v mysli spájajú hlavne so zábavou. Napriek tomu už veľa ľudí pochopilo, že športová štvorkolka je síce fajn, ale viac sa oplatí investovať do úžitkového modelu. Je jasné, že ten, kto nevlastní veľký pozemok, farmu alebo chalupu, tak tomu viac sadne športová štvorkolka, ktorú v obchodoch nájdete po názvom Quad. Športové štvorkolky podobne ako trojkolky slúžia len a len na zábavu. Jazdiť sa s nimi, v závislosti od výkonu motora a homologizácie, dá nielen po lese, ale i po diaľnici. Zábavné športové štvorkolky majú pohon zadných kolies a ich konštrukcia umožňuje zdolávať rôzny terén bez najmenšieho zaváhania.

Úžitkové štvorkolky sa delia do dvoch kategórií

Telo pracovnej štvorkolky je omnoho robustnejšie ako je tomu u športového modelu. Rozdiel je tiež v pohone, ktorý je vo väčšine prípadoch na všetkých štyroch kolesách. Vďaka tomu majú úžitkové typy viac sily a dokážu veľa previesť i spraviť. Samozrejme, že čím viac chcete okolo domu spraviť, tým viac budete musieť investovať. Veľké zaťaženie zvládne len naozaj silný motor. Okrem rôzne silného motora je možné vyberať z dvoch kategórií pracovnej štvorkolky. Klasická úžitková štvorkolka chráni jazdca pred blatom či vodou pomocou krytov. Disponuje úložným priestorom a je na ňu možné pripevniť rôzne nástroje. Nákladná štvorkolka sa na prvý pohľad líši od ostatných typov, pretože má v zadnej časti nakladaciu korbu. Korba je výklopná, a preto praktická pre prevoz stavebného materiálu, sadeníc, semien i zozbieranej úrody. Nákladné štvorkolky sa podobajú na traktor, pretože sa riadia pomocou volantu a majú krytú kabínu, do ktorej sa zmestia dvaja pasažieri. Klasickú úžitkovú štvorkolku môžete pokojne prevetrať aj na kopcoch a zabaviť sa s ňou. Nákladný model je určený naozaj len na prácu, ktorú dokáže odviesť dokonale.

Presvedčte sa aj vy, že štvorkolka je perfektné vozidlo. Absolvujte skúšobnú jazdu alebo si nakonfigurujte svoju vlastnú štvorkolku na https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.

 

 

 

You may also like