Luxusné kúpeľne

Luxusné kúpeľne

by spravca

Kúpeľne si často zariaďujeme prakticky, účelne a podľa možností aj v nejakom štýle. Vintage, retro, industriálny či iný štýl vie dodať kúpeľni istú noblesu. V závislosti od farieb stien, podlahy, sanity a doplnkov vieme urobiť z kúpeľni aj elegantnejšiu miestnosť. Čo ale poviete na svetové luxusné kúpeľne?

Najluxusnejšia vaňa na svete

Luxus sa netýka len drahých automobilov, diamantových šperkov či honosných domov ale aj kúpeľní. Ak si chcete dopriať kúpeľ v najluxusnejšej vani na svete potrebujete mať aspoň 1,7 milióna dolárov. Vaňa s názvom Le Grand Queen je vytesaná z drahokamu Caijou. Aj keď nejde o najdrahšiu vaňu na svete ide o unikát. Caijou je cca 180 miliónov rokov staré skamenené drevo ktoré v sebe spája vlastnosti dreva aj kameňa.

Na výrobu tejto vane sa spotrebovalo asi 10 ton materiálu. Len nájdenie a vykopanie takéhoto kúsku kameňa si vyžiadalo cca 120 tisíc pracovných hodín, ďalšie mesiace sa skamenené drevo opracovávalo aby z neho vznikla táto luxusná vaňa.

Ak sa chystáte zariaďovať kúpeľňu a neviete ktorý sprchový kút si vybrať skúste sa obzrieť aj po tejto vani. Povráva sa, že výrobca má ešte materiál na asi 7 kusov vaní.

Vo svete nájdete ale aj lacnejšie luxusné kúsky. Na asi 1 milión dolárov vás vyjde krištáľová vaňa z ružového kremeňa. Lacnejšie ale rovnako luxusné sú vane z tyrkysového malachitu, ametystu alebo amazonského krištáľu.

Aby sa luxus a prepych týchto vaní zvýšil môžu obsahovať aj diamanty.

Všade samé zlato

Zlato je jeden z najdrahších vzácnych kovov aké sa v šperkárstve používajú. Vedeli ste ale, že zo zlata môže byť aj toaletná misa, vaňa, držiak na toaletný papier, umývadlá, rúčka kefy na WC, …? Možno ste už počuli o toaletnej mise zo zlata. Čo ale poviete na vaňu z dvoch farieb zlata? Jej cena sa odhaduje na 38 miliónov dolárov.

Ďalším zaujímavým kúskom je toaletná misa zo zlata, ktorá obsahuje takmer 41 tisíc kúskov diamantov v celkovej váhe 334,6 karátov. Diamantmi je posiate sedátko na WC mise. Odhadovaná cena je cca 1,3 milióna dolárov.

Nepotrebujete mať milióny na účte aby ste si mohli zariadiť kúpeľňu luxusne. Inšpirujte sa na HeavenShop.sk kde nájdete aj luxusné kúsky za rozumné ceny. Moderné, elegantné, dizajnové a zároveň praktické – aj také môže byť bývanie ak viete, kde máte nakupovať.

You may also like