Tipy na funkčné a trendové svietenie do každej miestnosti

Tipy na funkčné a trendové svietenie do každej miestnosti

by spravca

Dobrá rada nad zlato. A v oblasti svietenia možno aj nad diamanty. Svietením v interiéri môžete vskutku všetko vysvietiť priam do dokonalosti, ale tiež poriadne pokaziť. Nehovoriac o tom, že vhodne vybrané osvetlenie dokáže šetriť energie. Kto nehľadí na praktickú stránku, tomu robia vrásky na čele súčasné trendy v svietení. Túžite aj vy doma svietiť moderne a trendovo? Nechajte sa inšpirovať týmito 5 tipmi.

1. Atypické lampy

V moderných domácnostiach sa nezaobídete bez atypických lampičiek a lámp. Stojace lampy alebo lampičky umiestnené na polici nemusia vyzerať ako rúčka s dáždnikom. Lampa v tvare poprehýbanej trubice postavená k sedacej súprave upúta už pri vchádzaní do miestnosti. Niektoré trendové lampy vyzerajú priam futuristicky. Lampa pripomínajúca zaváraninový pohár popretkávaná bambusom je vskutku in. Postavte ju na komody, skrine a skrinky, aby bola vidieť z diaľky. Vyjdite z komfortnej zóny a vsaďte na nevšednosť.

2. LED lustre

LED technológie sú všade okolo nás a tiež nad nami vo forme LED lustrov. LED trúbkové lustre sú must have kúskom. Skvele sa vynímajú ako hlavné osvetlenie v obývacej izbe alebo nad kuchynským ostrovčekom v gazdinkinom kráľovstve. Kuchynské skrinky a linky si bez bodového alebo LED pásikového osvetlenia už ani nevieme predstaviť. Aké tvary lustrov sú práve v móde? Extravagantné kruhy, luxusne vyzerajúce gule alebo geometrické tvary lustrov sú to, čo vášmu interiéru doposiaľ chýbalo k dokonalosti.

3. Neviditeľné podhľadové svietidlá

Podhľadové svietidlá sú takmer neviditeľné a zároveň pôsobia veľmi moderne. Ide o osvetlenie, ktoré sa zaraďuje medzi doplnkové, ale dokáže zohrať významnú úlohu v každej miestnosti. Podhľadové osvetlenie je vhodné nielen na steny, ale tiež do znížených stropov a sadrokartónu. Nahradia bodové osvetlenie a nenarušia vzhľad priestoru.

4. Retro návraty

Už roky je moderné všetko, čo je staré. Teda staré len na pohľad. Ak máte interiér ladený do tradičného štýlu, osvetlite miestnosť retro lustrami a lampami. Mosadzné vintage lampy zaujmú svojimi kovovými odleskami a lustre vyrobené z fúkaného skla dodajú pocit, že ste v obývačke u svojej babičky. Tento štýl by vám schválila aj vaša matka.

5. Praktické LED pásy

Ak chceme svieteniu dodať prívlastky ako šetrné, praktické a dizajnovo dokonalé, tak sa môžeme baviť jedine o LED pásoch. LED pásy rôznej farby a šírky musíte vo svojej domácnosti skrátka mať. A to úplne všade. Neexistuje miestnosť, v ktorej by LED pásy nenašli svoje využitie a svoje miesto.

 

You may also like