Ako spraviť zo záhrady súkromné športovisko

Ako spraviť zo záhrady súkromné športovisko

by spravca

Bývanie v rodinnom dome so záhradou so sebou prináša nové možnosti pre vaše športové aktivity. Nie každá záhrada musí byť plná záhonov, stromov alebo plodín. Nie všetci ľudia túžia pracovať v záhradke od rána do večera. Ak patríte medzi týchto ľudí a zároveň máte radi šport, môžete si kúpiť pár športových pomôcok a vytvoriť si zo záhrady vlastné športovisko.

Basketbalový kôš pre susedské derby

Basketbalový kôš pre susedské derby

Basketbalový kôš pre susedské derby

Skoro v každom americkom filme je vidieť na stene rodinného domu basketbalový kôš. Tento trend už pomaly, ale iste preniká aj k nám. Kôš visiaci na stene pred bránou do garáže vám nebude zavadzať a zároveň vďaka nemu získate možnosť fyzickej aktivity vždy, keď sa ocitnete pred domom. Hádzať loptu do koša sám je nudné, a preto zavolajte rodinu alebo susedov. Susedské derby v hádzaní do basketbalového koša či v súperení, kto sa rýchlejšie pod kôš dostane, vás bude baviť celé hodiny. Nielenže upevníte susedské vzťahy, ale nenápadne a zábavnou formou si zašportujete. Okrem závesných košov sa dajú kúpiť koše pojazdné. Vďaka nim si zahráte basketbal nielen pred domom, ale prakticky všade, kde je k dispozícii pevné podložie. Stojanové, závesné i pojazdné basketbalové koše nájdete na stránkach e-shopu inSPORTline.

Trampolíny potešia malých i veľkých

Ďalším kúskom vo vašej záhrade musí byť bezpodmienečne trampolína. Trampolínu je možné považovať za prostriedok zábavy i za možnosť, ako si zašportovať sám alebo spolu s deťmi. Veľké trampolíny rodinného typu zabezpečené ochrannou sieťou nepredstavujú ani pre najmenšie deti žiadne riziko. Naberte odvahu a zahoďte predsudky, trampolína je určená naozaj pre každého bez rozdielu veku. Čo všetko vám skákanie na trampolíne prinesie? Okrem neuveriteľného odreagovania vďaka trampolíne rýchlo schudnete bez zaťaženia kĺbov. Skákaním na trampolíne si spevníte hlavne svaly na nohách a vyformuje sa vám zadok. Zlepšíte koordináciu tela, flexibilitu a prospejete svojmu srdcu.

Malý kútik pre formovanie tela

Ak máte v záhrade kúsok vybetónovaného miesta, odporúčame vám na tomto priestranstve vytvoriť tréningový kútik. Stačiť vám bude podložka na cvičenie, činky, odporové gumy a iné skladné pomôcky na cvičenie. Skvelým tipom sú TRX laná alebo kruhy upevnené o strom. Na cvičenie môžete využiť aj obyčajnú starú gumu z traktora či nákladniaka. Trénovať na čerstvom vzduchu obklopení zeleňou vás bude baviť viac ako keď ste zatvorení vo vnútri domu. Pomocou videí na internete si môžete zostaviť tréningy rôznej intenzity a dĺžky.

 

 

 

You may also like