WPC DECK® goodwood terasová doska 

Čo je to goodwood a aké ekologické výhody má materiál WPC?

by spravca

WPC je materiálom, ktorý spája drevenú zložku so syntetickou vo forme plastov. Rovnako sa do tohto materiálu pridávajú aj iné aditíva, ktoré ešte vylepšujú finálne vlastnosti produktov z tohto materiálu. Aj WPC materiál však môže byť rôznej kvality a taktiež ho vyrábajú rôzne značky. Ktoré značky patria medzi zaručenú kvalitu a aké výhody v oblasti environmentalistiky má WPC vo všeobecnosti?

Goodwood – stávka na istotu

WPC DECK® goodwood terasová doska patrí medzi stávku na istotu pri výbere terasových dosiek. V tomto prípade si môžete predstaviť komplexne prepracovaný systém terasových dosiek, ktoré sa dajú veľmi rýchlo a jednoducho inštalovať. Dostupných je v 5+1 odtieňoch a disponuje brúseným a lešteným povrchom. Goodwood HOME sú terasové dosky určené priamo na domáce použitie. To znamená, že sa dajú inštalovať aj napríklad na už vybudovanú podlahu.

Tieto terasové dosky majú obrovskú výhodu v tom, že majú nesmierne jednoduchú údržbu. Stačí ich vyčistiť, čo je vďaka špeciálne ošetrenému, leštenému povrchu nesmierne jednoduché. Nosnosť takýchto dosiek predstavuje 400 kg/nm a protišmyková trieda je R10. Vďaka 5 komorovému profilu je výhodou aj odolnejšia štruktúra. Na ich výrobu sa používa materiál beologic – čo je v skratke 55% drevnej múčky a 35% plastu.

Terasové dosky ako environmentálne priaznivá voľba

Terasové dosky od WPC DECK sú vyrábané z udržateľného dreva, vďaka čomu ide o environmentálne priaznivú voľbu. Rovnako predstavuje výhodu, že je tento materiál recyklovateľný. V prípade, že rekonštruujete, môžete produkty goodwood použiť na pôvodnú podlahu, vďaka čomu redukujete množstvo vzniknutého odpadu.

Vďaka tomu, že sa jednoducho čistia, nemusíte nakupovať veľké množstvo čistiacich produktov, ani olejov, či lakov na ošetrovanie dreva. WPC materiály patria medzi inovatívne materiály, ktoré umožňujú skombinovať pozitívne vlastnosti prírodných aj syntetických materiálov. Vďaka tomu môžu vznikať produkty vysokej kvality s dlhou životnosťou. Dlhá životnosť je tiež ekologickou a ekonomickou voľbou.

You may also like