5 praktických pomôcok k úžitkovej štvorkolke

by spravca

Stojí vám v garáži alebo na dvore úžitková štvorkolka a neviete, čo s ňou? Samotná úžitková štvorkolka dokáže maximálne ťahať vďaka navijaku. Aby ste ju mohli naplno využívať, musíte k nej dokúpiť nástroje a príslušenstvo. Vďaka príslušenstvu sa štvorkolka zmení na akýkoľvek poľnohospodársky stroj. Ktorých 5 pomôcok je najviac predávaných?

1. Prívesy a vozíky

Najčastejšie sa štvorkolka s prívlastkom úžitková alebo pracovná využíva na preváženia nákladu. V prípade, že ste kúpili štvorkolku nákladnú, máte po starostiach. Nákladná štvorkolka má v zadnej časti vyklápaciu korbu, vo väčšine prípadoch hydraulickú, ovládanú z kabíny jazdca. Obyčajná ATV t.j. úžitková štvorkolka nemá príves, takže sa vám menší vozík zíde.

2. Postrekovače

Na striekanie plodín proti škodcom využite postrekovače. Postrekovač je možné naložiť na korbu štvorkolky alebo ho pripojiť k prednej časti stroja. Postrekovače sú vlastne nádrže s rôznym objemom a čerpadlom. Je možné regulovať rozstrek a ručne používať hadicu. Množstvo postreku kontrolujete pomocou ukazovateľa na nádrži.

3. Posýpače

Posýpače vyzerajú na prvý pohľad ako prívesné vozíky. Opäť je ich možné pripevniť za všetky úžitkové štvorkolky. Napríklad pracovná štvorkolka Can-Am je kompatibilná s každým príslušenstvom. Posýpač slúži na rozmetanie hnojiva alebo na rozsyp osiva. Ide však o pomôcku, ktorú využijete počas celého roka, pretože posýpač dokáže rozmetať aj piesok, soľ a štrk.

4. Kosačky

Dostávame sa k príslušenstvu, ktoré má v sklade každý majiteľ záhrady, správcovia parkov alebo mestská údržba. Prídavná kosačka za úžitkové štvorkolky rýchlo pokosí veľké trávnaté plochy a dostane sa aj na ťažko prístupné miesta. Trávnaté plochy pokosí s nízkou výškou kosenia, precízne a s presným rezom.

5. Ochranné plachty

Posledná pomôcka nie je poľnohospodárskym náradím, ale ochranou štvorkolky. Ochranná plachta sa vám zíde už len z toho dôvodu, aby ste každý deň po práci nemuseli štvorkolku parkovať v garáži. Počas leta jednoducho stroj zakryjete plachtou, čím ho ochránite pred dažďom i prachom.

 

Presvedčte sa aj vy, že štvorkolka je perfektné vozidlo. Absolvujte skúšobnú jazdu alebo si nakonfigurujte svoju vlastnú štvorkolku na https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.

 

 

 

 

You may also like