Venujete sa často práci v záhradke? Nezabudnite na pracovné oblečenie

Venujete sa často práci v záhradke? Nezabudnite na pracovné oblečenie

by spravca

Pri práci v záhrade často zabúdame na bezpečnosť. Ruky sú zamestnané a hlava sa krásne vyčistí. Myslite však na to, že aj práca v záhrade má svoje riziká. Jedným z rizík je nedostatočná ochrana tela, ktorú vám vie poskytnúť jedine pracovné oblečenie. Zabudnite na vyťahané tričko a tepláky. Kúpte si pohodlné a odolné pracovné odevy určené do záhrady.

Pri práci v záhrade nezáleží len na náradí

Možno si poviete, že na prácu vo vašej záhradke vám stačí tričko a obnosené nohavice. Na nohy si obujete šľapky alebo tenisky plné dier. V tomto prípade vám hrozí riziko úrazu alebo nákazy kliešťami. Nielen kvalitné pracovné náradie vám spríjemní chvíle v záhradke. Uvidíte, že keď dáte prednosť odevom určeným do záhrady, ihneď vám pôjde práca od ruky. Apropo ruky. Nikdy ich nezabudnite chrániť. Pracovné rukavice sú pre záhradkárske činnosti naozaj nevyhnutnosťou. Druhou položkou vo vašom nákupnom košíku by mali byť pracovné topánky. Iste si viete predstaviť ako vás môže bolieť rana lopatou alebo hrabľami po prstoch. Pracovné topánky určené do záhradky sú spevnené na miestach, ktorým najviac hrozí úraz. Rukavice i topánky si so sebou zoberte aj na chatu alebo do dielne. Obe miesta patria medzi rizikové miesta, kde sa stáva najviac domácich úrazov.

Bezpečné a pohodlné montérky

Predovšetkým ženy majú predsudky spojené s nosením montérok. Dnes však na pultoch obchodov s pracovnými odevmi nájdete také modely, že budete chcieť montérky nosiť aj doma. Veď ide vlastne o nohavice s trakmi voľnejšieho strihu. Ak si medzi montérkami nevyberiete, môžete sa zamerať na pohodlné kombinézy alebo nohavice s košeľou a vestou. Všetky typy pracovného oblečenia sa vyrábajú z rôznych materiálov, sú ušité v rôznych strihoch a farebnom prevedení. Čo sa týka pracovného oblečenia do záhradky, kúpiť si môžete variant na zimu a na leto. Zimné pracovné oblečenie býva zateplené a zároveň dostatočne priedušné s vonkajšou vodeodolnou vrstvou. Letné montérky alebo kombinéza sú naopak veľmi ľahké, dobre sajú pot a sú vzdušné. Zaobstarať si môžete aj multifunkčný komplet, ktorý má odnímateľné rukávy a tým pádom získate oblečenie na jeseň, jar i leto. Veľkou výhodou pracovného oblečenia je tiež to, že disponuje množstvom vreciek alebo pútok. Vždy budete mať po ruke drobné náradie a už nikdy viac nebudete drobnosti hľadať po celej záhrade.

 

 

You may also like