Poznáte zábranu do okien proti vypadnutiu?

by spravca

Strach z toho, že by deti mohli vypadnúť doma priamo z okná má každý jeden rodič. Len veľmi malá časť z nich však vie, že existuje zábrana, ktorá ich pred týmto nešťastím ochráni. O čo vlastne ide?

Existujú tri možnosti

Je jedno, či bývate v rodinnom dome alebo v byte, riziko vypadnutia z okna existuje pri malých deťoch vždy. Odlišujú sa len následky a to podľa toho, z akej výšky by k tomuto nešťastiu došlo. Ak aj nemáte malé deti, možno máte domáceho miláčika, ktorý rád chodí po parapete a sleduje všetko, čo sa deje vonku. Tento problém majú najmä majitelia malých psov a mačiek, ktoré pri okne trávia väčšinu dňa. Aby ste mohli pokojne spolunažívať, je potrebné okná proti vypadnutiu zaistiť.  V praxi ide o dve možnosti a to okná neotvárať alebo zaobstarať si zábranu proti vypadnutiu.

Áno, je možné okná v prítomnosti detí a zvierat neotvárať, no niekedy sa môže človek pozabudnúť. Mnohí ľudia preto majú doma okná bez kľučky, aby si dieťa okno nedokázalo samé otvoriť. Je to veľmi nepraktické, pretože vždy kedy by ste chceli vyvetrať, by ste museli kľučku znova namontovať. Na trhu sú k dispozícii aj zámky na dvere a okná, ale aj detské poistky.  V lete je však situácia o niečo iná, pretože potrebujeme meniť vzduch omnoho častejšie a v tom prípade je dobrým riešením zábrana. Jednou z nich je mriežka na okno, ktorá je najistejšou formou. Okno s ňou dokážete otvoriť, no dieťa a ani zlodej sa cez neho nedostanú. Ďalšou formou zábrany je lankový zámok, ktorý je vhodný vtedy, ak vám stačí okno otvárať na ventiláciu. Na trhu nájdete aj tyčové a sklenené zábrany inštalujúce sa za okno tak, aby cez neho dieťa nedokázalo preliezť. Vyzerajú skôr ako menšie zábradlie, no sú pevné a aj finančne náročnejšie.

Ako zladiť okná a zábrany?

Tieto zábrany sú vhodné pre všetky typy okien a dverí, no najlepšie je, ak ich kupujete spoločne. Ak sa stále neviete rozhodnúť, aký materiál vybrať, odporúčame plastové okná Bratislava. Z tejto ponuky si vyberie každý, kto očakáva kvalitu za rozumnú cenu. Práve kritérium plastové okná cena z nich robí ten najpredávanejší materiál, ktorý je na Slovensku stále veľmi obľúbený. Netreba zabúdať, že plastové vchodové dvere a okná vám vydržia desiatky rokov a ochránia aj pred tuhou zimou, hlukom a rôznymi vplyvmi počasia.

You may also like