Čo ochráni drevo vo vašom domove a záhrade?

by spravca

Ak chcete drevenému nábytku a iným prvkom z dreva vo vašej domácnosti dopriať dlhodobú životnosť a kvalitu, musíte sa o ne primerane starať. Preto vám predstavíme prostriedky, s pomocou ktorých bude o drevené podklady dokonale postarané.

Čím možno chrániť drevený nábytok v exteriéri?

Na začiatok je dôležité uvedomiť si, či budeme pracovať v interiéri alebo exteriéri, keďže v oboch prostrediach čelia drevené prvky odlišným výzvam a ich ochrana sa tak môže líšiť.  Pre použitie vo vonkajšom prostredí je vhodná predovšetkým lazúra na drevo účinne chrániaca drevo pred vplyvom počasia. Tenkovrstvá lazúra sa dá aplikovať aj v prípade vlhšieho dreva, vďaka čomu ju možno bez obáv naniesť na drevený altánok, záhradný nábytok či plot. Dokáže tiež obnoviť pôvodný vzhľad dreveného nábytku umiestneného na balkóne, kde je vystavovaný väčšiemu náporu vlhkosti a chladného vzduchu než v interiéri. Pre čo najlepší efekt by ste mali na drevo naniesť minimálne dve vrstvy lazúry a vybrať si na túto činnosť suchý a nie príliš studený deň, aby lazúra zaschla čo najrýchlejšie.

Ako na obnovu interiérových drevených prvkov?

Čo sa týka nábytku situovaného v interiéri, drevených rámov, okien a dverí, vhodnejšiu voľbu pre tieto podklady predstavuje lak na drevo, dostupný predovšetkým vo svojej hrubovrstvej verzii. Príkladom je pozitívne hodnotený lak pre hrubovrstvové nátery dreva v prevedení Belinka Toplasur UV Plus, ktorého výsledné pôsobenie zanechá po sebe krásne a lesklé drevo a pri ktorom si môžete zvoliť spomedzi 16 dostupných farebných odtieňoch. Podobne ako pri lazúre, aj v prípade laku na drevo odporúčame aplikáciu v dvoch vrstvách, pričom opracúvané drevo by malo byť nielen suché, ale aj odprášené a obrúsené s pomocou brúsneho papiera, aby po ukončení lakovania pôsobilo čo najhladším dojmom.

Rozličné laky a lazúry na drevo vám ponúka drogéria Bugy.sk, pričom drvivá väčšina jej sortimentu je dostupná skladom a vaša objednávka sa k vám tak prostredníctvom kuriérnej služby dostane už počas nasledujúcich 24 hodín. Zaujať vás navyše môžu aj ďalšie kategórie online drogérie, či si už vašu pozornosť získajú farby na stenu, kozmetika, parfémy, rebríky alebo dezinfekčné prostriedky. Zárukou kvalitných služieb sú overené hodnotenia zákazníkov eshopu cez portál Heureka.

You may also like