Budúcnosť patrí elektrickým bicyklom

by spravca

Jarné a letné počasie vyháňa množstvo ľudí z pohodlia domova do prírody. Okrem prechádzky alebo behu sa môžete venovať aj cyklistike. Nie všetci však obľubujú úmorné šliapanie do pedálov. Problém nastáva v náročnom teréne a pri jazdení do kopca. Možno nastal ten správny čas, aby ste sa poobzerali po elektrobicykli.

Počuli ste už o elektrických bicykloch?

Elektrobicykle sú perfektnou alternatívou klasických bicyklov. Čoraz viac mladých a aktívnych ľudí im dáva prednosť. Ak máte dosť síl, môžete elektrický bicykel používať ako klasický. Elektrický bicykel ocenia hlavne ľudia s horšou kondíciou, ženy alebo seniori. Taktiež skúsení cyklisti by nemali nad elektrobicyklom ohŕňať nos. Pri dlhších trasách budú ospevovať pomoc elektromotora. Cyklista si sám počas jazdy určuje s akou intenzitou mu bude zabudovaný elektromotor pomáhať.

Vyberajte a nakupujte s rozumom

Asi nie ste odborníkom na elektrické bicykle. Hmotnosť, nosnosť, typy batérií, elektromotory, dojazd… ak sú tieto výrazy pre vás španielskou dedinou, obráťte sa niekoho kto vám s výberom elektrobicykla pomôže. Spýtajte sa odborníkov v internetovom obchode inSPORTline, ktorý elektrobicykel je pre vás vhodný. Radi vám pomôžu pri jeho kúpe. Je vašim snom celoodpružený bicykel, dámsky alebo skladací? Na webovej stránke inSPORTline nájdete všetky typy bicyklov.

Toto si všímajte pri kúpe elektrobicykla

Najkvalitnejšie elektrické bicykle majú lítium-iontovú batériu umiestnenú priamo v ráme. Môžete sa stretnúť s bicyklami, ktoré majú batériu umiestnenú na zadnom nosiči. Takéto varianty umiestnenia znehodnocujú vašu jazdu, pretože sa zhoršuje ťažisko bicykla. Ak jazdíte dlhé trasy, sústreďte sa na dojazd a výdrž batérie na jedno nabitie. Kvalitné elektrické bicykle majú dojazd 100 a viac kilometrov. Samozrejme, že je potrebné si vybrať elektrobicykel s kvalitným motorom, ktorý môže byť umiestnený na prednom alebo zadnom kolese. Motor na prednom kolese je vhodný na jazdu po ceste. Elektropohon na zadnom kolese zvláda náročnejší terén. Existujú taktiež bicykle s motorom v strede, sú vysoko efektívne, hodia sa do každého terénu, ale ich cena je vysoká. Elektrické bicykle majú rôzny počet programov. Zväčša ich je 3 až 5. Čím viac programov bude váš bicykel mať, tým plynulejšie môžete nastaviť pomoc pri jazde. Investícia do elektrického bicykla sa vám vráti v pôžitku z jazdy.

 

 

You may also like