Záhradná terasa: aký typ si zvoliť?

by spravca

Chcete si postaviť novú záhradnú terasu a neviete sa rozhodnúť, aký typ si postaviť? Prezrite si naše tipy a rozhodovanie bude oveľa jednoduchšie! Prečítajte si nasledujúci článok a určite nájdete odpoveď.

Drevené fošne

Drevené dosky s poctivou hrúbkou 3-5 cm sú vhodné pre vybudovanie akejkoľvek terasy. Tenšie určite neodporúčame, nakoľko by sa prehýbali. Podpery alebo hranoly pod nimi by mali mať rozteč maximálne 60 cm.

Terasové dosky

Moderné terasové dosky sú vyrobené z rôznych materiálov, ktoré v sebe obsahujú prvky dreva, laminátu, plastu, skla a iných prvkov, ktoré spoločne vytvárajú naozaj pevnú konštrukciu ktorá je odolná voči slnku a dažďu.

Dlažba

Dlažba, ak kúpite tú správnu exteriérovú, je veľmi bezúdržbový materiál vhodný takmer všade. Dlažba sa však príliš nehodí napríklad k drevenej záhradnej chatke a ľahlo ju zničíte, ak vám na ňu padne niečo ťažké.

Betón

AJ obyčajný betón alebo betónové kocky môžu byť skvelým podkladom pre vašu terasu. Opäť si nevyžaduje veľkú údržbu a nemusíte sa báť vody ani Slnka. Z betón usa navyše dajú vytvoriť naozaj kreatívne kúsky.

Guma

Rôzne gumené povrchy (ako na športoviskách a detských ihriskách) sú čím ďalej obľúbenejšie aj na balkónoch a terasách. Pri výbere však nešetrite, lacnejšie materiály sa môžu na slnku topiť a zapáchať umelinou.

 

You may also like