Drevené domčeky pre deti sa stávajú čoraz obľúbenejšou atrakciou a len máloktorý rodič vie svojmu dieťaťu povedať nie. Stavanie skrýše a pevnosti je pre každé dieťa zážitkovou aktivitou, ktorá ho zabaví na dlhú dobu.
Doprajte im skutočnú radosť
Klasický detský domček môžu využívať nielen deti, ale aj dospelý. Napríklad počas zimy do neho môžete uložiť záhradné náradie, na ktoré nemáte nikde inde priestor. Domček má tak viacero využití, čím sa stáva viacúčelovým. V dnešnej dobe je výber naozaj rozmanitý a okrem tvaru si môžeme vyberať farbu, dizajn, materiál, technické prevedenie, či cenu. Veľmi obľúbenou alternatívou sa stáva vlastný domček, ktorý si zdatnejší ľudia dokážu bez problémov vyrobiť aj doma. Dieťa takýto výrobok ocení omnoho viac a vy sa budete cítiť, ako ich skutočný hrdina. Samozrejme, ale nie každý má na výrobu vlastného domčeka podmienky alebo schopnosti a preto je úplne normálne, že začnete zisťovať, čo všetko je na trhu v ponuke.
Ako sme už spomínali, dnes to už nie je len o veľkosti a dizajne, ale aj materiáli samotného domčeka. Ak sa chystáte domček urobiť za pomoci vlastných síl, určite si zvoľte drevo. Na začiatok je potrebné vybrať miesto, kde ho umiestnite, pretože v niektorých prípadoch ide o väčšiu plochu. Ideálnym riešením pre deti v školskom veku je kombinácia domčeka s rôznymi preliezkami alebo zábavkami, ktoré už môžete pohodlne zakúpiť a k domčeku len primontovať.
Stavba a starostlivosť o drevený domček
V prípade, že ste si na výrobu domčeka všetko potrebné zaobstarali, postaviť ho zručný človek dokáže aj za pár hodín. Návodov na stavbu existuje niekoľko a nájdete ich aj na internete. Pred samotným začiatkom si ale musíte ujasniť, ako bude domček presne vyzerať, aby nedošlo k problémom napríklad s nedostatkom pomôcok. Povinnou výbavou nie je napríklad terasa, no slúži najmä ako skrášľovací doplnok a zábava pre deti.
Nakoniec, budete musieť domček za pomoci brúsky obrúsiť a to najlepšie vo všetkých miestach. Ak sa vám ale nechce upravovať celá plocha, obrúste aspoň tie, s ktorými prídu deti do kontaktu. Vyhnete sa tak zbytočným záderom a odreninám, ktoré sú nepríjemné a zbytočné. Súčasťou výbavy pri stavbe detského záhradného domčeka by mal byť aj lak na drevo, pomocou ktorého upravíte povrch. Slúži aj ako ochranný film pred poškodením, pričom sa odporúčajú aspoň tri vrstvy. Riešením na povrchovú úpravu je aj olej na drevo, vďaka ktorému dodáte domčeku tak isto krásny vzhľad a ochranu.