Čo urobiť so starým rebríkom? Spravte z neho dekoráciu

Čo urobiť so starým rebríkom? Spravte z neho dekoráciu

by spravca

Staré, hlavne drevené, rebríky sa dajú po ich doslúžení použiť ako dekorácia. Originálne pôsobí drevený rebrík v interiéri i exteriéri. Okrem dekoratívnej funkcie môžete rebrík prerobiť na funkčný kúsok nábytku. Prinášame vám zopár inšpirácií, ktoré vám pomôžu využiť vyradený rebrík.

Všestranné využitie drevených štaflí

Drevené alebo hliníkové rebríky vo forme štaflí využívajú hlavne maliari. Na štafliach sa dá pohybovať bez toho, aby ste museli z rebrík zísť. Okrem maliarov nájdete drevené štafle u záhradkárov a majiteľov ovocných sadov. Čo robiť so štaflami po tom, ako už nedokážu slúžiť svojmu pôvodnému účelu?

Stojan na kvety

Drevené štafle postavte do záhrady, natrite ich lakom a spravte z nich dekoratívny stojan na kvety. Ošetriť drevo pomôže aj lazúra na drevo. Na štafliach vyzerajú dobre kvety v kvetináčoch a tiež popínavé rastliny. Vedľa kvetináčov umiestnite sošky žabiek či vodného vtáctva.

Knižnica

Po odrezaní kúsku štaflí vznikne prevrátený trojuholník. Navštívte predajňu farby laky a nalakujte drevo na módnu zelené alebo modrú farbu. Prevrátený nožičkami smerom hore priklincujte rebrík na stenu. Vzniknú tak poličky, z ktorých môžete spraviť knižnicu, výstavu rodinných fotografií a stojan na drobné dekoračné predmety.

Stojan do predsiene

Máte doma málo miesta a neviete, kam s topánkami? Štafle obrúste a nalakujte, cez priečky priklincujte drevené poličky. Týmto spôsobom vytvoríte zaujímavo pôsobiaci botník, ktorý v predsieni zaujme na prvý pohľad. Na štafle môžete pripevniť aj vešiaky na kľúče, čiapky, kabelky a šále.

Využitie dreveného oporného rebríka

Oporný rebrík býva vyšší, a preto keď ho budete chcieť využiť ako dekoráciu v byte, musíte ho zrezaním skrátiť. Oporný rebrík je možné použiť v rôznych miestnostiach.

Stojan na kozmetiku

Oprite ho do kúpeľne o stenu a zaveste cez rebrík uteráky. Po domontovaní priečok môžete na rebrík ukladať kozmetiku. Na priečky rebríka sa dajú zavesiť košíky a úložné boxy. Takto novo vytvorený úložný priestor vyzerá atypicky a moderne.

Osvetlenie detskej izby

V detskej izbe z oporného rebríka vytvorte stojan na pripevnenie svetielok, lampičiek a drobných hračiek. V tomto prípade si dávajte pozor na stabilné umiestnenie rebríka, najvhodnejšie bude, keď ho priklincujete k stene.

Stojan na koreničky

Skvelé je, že rebrík je možné postaviť do rohu steny i k nábytku. Vďaka tomu rebrík môžete použiť v kuchyni podobne ako v kúpeľni. Bude slúžiť na odkladanie koreničiek, utierok a drobného kuchynského príslušenstva. Rebrík s namontovanými ledkami rozžiari miestnosť a v noci nahradí doplnkové osvetlenie.

 

You may also like