Snehové reťaze a ich bezprostredné výhody

by spravca

Aj keď sa to mnohým z nás bude čítať asi ťažko, o pár mesiacov tu máme najchladnejšie ročné obdobie, ktoré má však svoje neopísateľné čaro. Na zimu sa treba dôkladne pripraviť, keďže nás teploty môžu nemilo prekvapiť. S tým nepochybne súvisí príprava vozidla na zimnú prevádzku. Zimné pneumatiky by mali byť alfou a omegou, keďže sú zárukou bezpečnosti, plynulej jazdy na zasneženom povrchu i kratšej brzdnej dráhy. Ak však plánujete vycestovať do hôr, kde je vozovka výrazne zľadovatená či zasnežená, zimné pneumatiky vám zrejme nepostačia. Nemali by ste zabudnúť ani na snehové reťaze, ktoré vám pomôžu aj v náročnom teréne spoľahlivo a bez problémov dôjsť do cieľa. Pýtate sa, aké ďalšie výhody poskytujú?

Snehové reťaze – ako ich nasadiť?

V ideálnom prípade by ste mali nasadiť snehové reťaze na všetky štyri pneumatiky, čo platí pre všetky typy vozidiel. Použitím štyroch reťazí budete môcť dosiahnuť lepšiu trakciu a rovnováhu na ceste, čo oceníte za akéhokoľvek počasia. Ak sú reťaze umiestnené iba na predných pneumatikách, zadná časť môže vozidla počas jazdy a brzdenia nepredvídateľne reagovať. Ak sú snehové reťaze nasadené iba na zadné pneumatiky, je ohrozená schopnosť riadenia vozidla. Samozrejme je dôležité zvážiť všetky „pre“ a „proti“ a poradiť sa s odborníkom, ktorý má v tomto smere bohaté skúsenosti a znalosti.

Vyberajte s ohľadom na typ vášho vozidla

Je rozdiel, či kupujete reťaze na suv 4×4 alebo snehové reťaze na dodávky, keďže sa odlišujú niektorými parametrami. Reťaze pre suv sú mohutnejšie v porovnaní s reťazami pre osobné vozidlá, no okrem toho sú pevnejšie, vďaka čomu môžete zdolať aj náročné terény. Reťaze na dodávky sú zárukou plynulého chodu bez ohrozenia na zdraví či majetku. Poskytujú výbornú priľnavosť na povrchu vozovky i spoľahlivosť, vďaka čomu bude vaša jazda bezpečná a komfortná.

 

You may also like