Kupujete traktor? Nezabudnite na výbavu, ktorá vám pomôže v neprístupnom teréne

Kupujete traktor? Nezabudnite na výbavu, ktorá vám pomôže v neprístupnom teréne

by spravca

Menšie traktory alebo štvorkolky dokážu na farme urobiť veľa práce. Ušetria vám čas a aj vaše sily. Tieto stroje sú obľúbené nielen medzi majiteľmi fariem a polí. Kupujú ich do svojho vlastníctva taktiež mestá alebo súkromníci s väčšími pozemkami, ktorí potrebujú upraviť park alebo zasnežené cesty počas zimy. V prípade, že sa chystáte kúpiť jeden zo spomínaných úžitkových dopravných prostriedkov, nezabudnite si k technike dokúpiť snehové reťaze.

Traktor i štvorkolka pomôžu takmer všade

Cenovo sa menší traktor vyrovná štvorkolke. Niektorí ľudia však dávajú prednosť práve štvorkolke, pretože okrem práce dobre poslúži vo voľnom čase na zábavu. Nech sa rozhodnete pre akýkoľvek zo spomínaných strojov, nájdete v ňom skvelého pomocníka. Vďaka traktoru či štvorkolke preveziete náklad, odhrniete v zime sneh, pooriete, pokosíte alebo posypete polia proti škodcom. Pri väčšine zo spomínaných činností vám stroj ešte lepšie poslúži, keď si dokúpite do výbavy snehové reťaze. Možno vám znie nutnosť kúpy reťazí pre silné stroje absurdná. Predstavte si situáciu, kedy na jar niekoľko dní prší, ale vy potrebujete vyjsť do kopca smerom do lesa a odviesť z neho drevo. Alebo si musíte v zime zájsť pre krmivo pre zvieratá do iného mesta. Môže sa stať, že pôjdete po ceste, ktorá bude označená príkazovou značkou Použiť protisklozové reťaze a zostanete bezradne stáť na krajnici. Za touto značkou na zasnežených cestách musia použiť reťaze všetci motoristi. Preto sa vyrábajú a kupujú napríklad reťaze na SUV 4×4 alebo snehové reťaze na dodávky.

Ako pomáhajú reťaze na pneumatikách traktorov

S traktorom i štvorkolkou odhrniete sneh zo svojho pozemku oveľa rýchlejšie s nasadenými reťazami. Kolesá sa vám nebudú prešmykovať. Zároveň dodáte stroju stabilitu, nebudete cítiť otrasy na utlačenom snehu alebo vo vysokých závejoch. Snehové reťaze navrhnuté pre traktory a inú ťažkú techniku zvyšujú trakciu kolies na zasnežených, zľadovatených či zabahnených cestách a tiež mimo nich. Výrobcovia mysleli na to, že kolesá týchto strojov sú obrovské, a preto ide o odľahčené, ale veľmi odolné reťaze. Samozrejme, že napriek nižšej váhe sa s ich inštaláciou po prvý raz potrápite, ale cvikom sa rýchlosť nasádzania zvýši. Na výrobu takýchto reťazí sa využíva predovšetkým titán, a preto vám snehové reťaze vydržia niekoľko rokov. Na bezpečnosti a stabilite vašej jazdy na traktore by ste nemali šetriť. Snehové reťaze nielen využijete, ale tiež oceníte ich schopnosť záberu aj v najprudšom kopci.

Presvedčte sa aj vy, že štvorkolka je perfektné vozidlo. Absolvujte skúšobnú jazdu alebo si nakonfigurujte svoju vlastnú štvorkolku na https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.

 

 

You may also like