Ako si urobiť futbalové ihrisko v pohodlí domova?

by spravca

Poznáte to, aj by ste si zahrali futbal so svojimi priateľmi, ale nemáte kde. Ihriská sú buď vzdialené, alebo sa jedná o súkromný pozemok, respektíve je to finančne náročné alebo sa musíte dohodnúť vopred. Ale čo tak si len tak bezstarostne zahrať s partiou futbal hocikedy budete chcieť? Ako niekoľko rokov dozadu, keď ste boli s partiou priateľov pokope každý deň a hrávali ste do neskorých večerných hodín.

Možno sa viete do toho vcítiť, možno aj vy ste uvažovali nad tým, ako by ste si mohli zahrať so svojimi priateľmi, pričom možno neviete ako na to. Ono, ak niekto z vás býva v dome, je to prakticky ideálna situácia. Viete, ak máte pri dome záhradu, nie je nereálne si urobiť mini futbalové ihrisko na svojom trávniku. Niekedy stačí jedna brána, ktorá je urobená z pár kusov záhradného nábytku, prípadne z drevených palíc, z kameňov alebo z čohokoľvek, čo vám pomôže ohraničiť priestor, ktorý by mal plniť úlohu brány. A vlastne, ani úplne nepotrebujete trávnik, stačí vám plocha, ktorá nebude betónom, dá sa aj na hline či suchej zemy, jednoducho vzaté, kto chce, tak si spôsob nájde. Existuje množstvo návodov a odborníkov, ktorí vám poradia, pričom aj vo vašom meste sa istotne nachádza odborník, ktorý by vám v prípade potreby poradil.

A ak nebývate v rodinnom dome, ale v bytovke alebo v paneláku, taktiež existuje možnosť. Nejaký spoločný priestor, kde je tráva alebo hlina, pričom dôležité je, aby ste si mohli postaviť aspoň jednu bránu. Ono, jasné, ideálne je, keď máte dve brány a ste aspoň šiesti, nech si môžete zahrať 3 na 3, ale keď sa inak nedá, tak je dobré, keď sa aspoň dvaja a môžete si zastrieľať. Zaspomínate na minulosť, zasmejete sa, môžete si aj zasúťažiť je to len na vás.  Stačí, aby ste boli dvaja a mali ste loptu.  Keď sa na to pozrieme prakticky, ideálne na to, aby ste mohli mať trávnik, ktorý bude vyzerať dobre, a kde zároveň budete môcť hrať futbal, je zaobstarať si druh trávnika, ktorý sa rýchlo regeneruje, plus, ktorý sa nezničí, keď po ňom pravidelne budete behať. Ide o to, aby išlo o povrch, ktorý bude kvalitný, inak sa veľmi ľahko môže stať, že sa zničí. A to by nechcel pravdepodobne nikto. V krajnom prípade, dá sa zaobstarať aj umelý trávnik, ktorý bude vyzerať dobre na pohľad, nezničí sa a nemusíte sa oň ani nejak extra starať.

Po príklady nemusíme chodiť ďaleko, veď aj najväčšie futbalové hviezdy svojho času hrávali na takýchto priestoroch. Spomenúť môžeme bývalú hviezdu FC Barcelona Ronaldinha, útočníka Manchestru City Gabriela Jesusa či Neymara, hlavnú ofenzívnu hviezdu Parížu Saint-Germain. Neymar a aj PSG sú favoritmi, keď ide o športové tipy, pričom nezáleží na tom, či sa hrá Ligue 1, francúzsky pohár alebo Liga majstrov. Futbalové mini ihrisko, kde sa budete cítiť ako na vašom súkromnom Camp Nou, si môžete urobiť veľmi jednoducho. Ako píšeme, ideálne je, keď žijete v rodinnom dome a máte aspoň kúsok trávnatej plochy, ale nemusíte zúfať ani pri bývaní v paneláku, tam sme tiež našli riešenie. Jednoducho, ak chcete hrať futbal so svojimi priateľmi, dá sa to veľmi ľahko a budete radi, pretože vám to väčšinou prináša pozitívne myšlienky a spomienky. Socializácia a zdravý pohyb sú dôležitými faktormi spokojného života. To potvrdia všetci.

 

You may also like