3 tipy na kvalitné zimné pneumatiky

3 tipy na kvalitné zimné pneumatiky

by spravca

Kvalitné zimné pneumatiky sú pre jazdu v náročných zimných podmienkach nevyhnutnosťou. Na výber pneumatík určených do snehu by sa mali sústrediť predovšetkým motoristi, ktorí sa so svojim vozidlom častejšie vyskytujú v náročnom horskom teréne. Prinášame vám tri tipy na zimné pneumatiky, ktoré skončili v rebríčku hodnotení motoristov na prvých priečkach.

Základné pravidlá pre výber zimných pneumatík

Zimné pneumatiky sú povinné v období od 15. novembra do 31. marca na všetkých zasnežených vozovkách. Možno si kladiete otázku, aký význam má prezúvanie. Ide predovšetkým o to, že zimné pneumatiky sú vyrobené z odlišných zmesí ako letné, majú hlbší dezén a drážky prispôsobené na odvádzanie snehu či vody. Všetky tieto vlastnosti sú zárukou lepšej ovládateľnosti a bezpečnosti vozidla na zimných cestách. Pneumatiky vždy vyberajte podľa rozmerov, ktoré sú uvedené vo veľkom technickom preukaze. Okrem toho si všímajte štítky na pneumatikách informujúce o hlučnosti, priľnavosti pneumatík na snehu a ľade či o energetickej triede. Hodnotenie na štítkoch má informačný charakter a niekedy sú najlacnejšie pneumatiky oveľa kvalitnejšie ako drahé od popredných značiek.

Naša odporúčaná trojka

Barum Polaris 5

Pneumatiky od našich susedov vždy boli a budú dobrou voľbou. Barumky s označením Polaris 5 sa vyrábajú pre menšie osobné vozidlá a aj pre SUV. Po nasadení týchto pneumatík vás prekvapí pohodová jazda, pri ktorej sa nemusíte obávať zasnežených vozoviek. Barumky majú výbornú trakciu, nízku hlučnosť a dobre odvádzajú sneh z drážok. Navyše vynovený dizajn lahodí aj oku. Horšie hodnotenie majú Barum Polaris 5 len pri jazde na mokrej vozovke. Napriek tomu sú skvelým príkladom, že kvalita nemusí byť drahá.

Continental WinterContact TS860

Continental patrí k špičkovým výrobcom všetkých typov pneumatík, a preto sme museli do trojky zaradiť ich pneumatiky WinterContact TS860. Firma Continental je známa tým, že neustále investuje do vývoja nových zmesí. Preto je jazda s pneumatikami Continental vždy bezpečná. Continental WinterContact TS860 sa dobre ovládajú na snehu, výborne odvádzajú vlhkosť a majú znížený valivý odpor. Vďaka nižšiemu valivému odporu môžete aj počas zimy voziť strešné boxy s nákladom bez zvýšenej spotreby. Poteší vás tiež vyšší nájazd kilometrov.

Michelin Alpin 6

Jedinou nevýhodou pneumatík Michelin Alpin 6 je o niečo vyššia cena ako u predchádzajúcich dvoch značkách pneumatík. Za vyššiu cenu však dostanete vyššiu kvalitu. Michelin Alpin 6 sú pneumatiky, ktoré vás podržia na snehu, ľade, vode alebo na topiacej sa snehovej pokrývke. Tieto pneumatiky nie sú hlučné, takže ani nebudete vedieť, že ich máte na kolesách. O kvalitách pneumatík Alpin 6 hovorí aj to, že až 75 % spotrebiteľov by si tento model kúpili znovu.

 

You may also like